Новини :: ПЛАНИНСКО СВОГЕ - ЧЕТВЪРТО МЯСТО в Х2 и ОТНОВО ПЪРВИ ОТБОРНО
Дата: 24.05.2009, 14:10

Вчера завърши в един ден Планинско Своге 2009 г.

Боян Гетов след проблеми със скоростната кутия в първия манш завърши на четвърта позиция в общия сбор от времената.

Ето и развитието на нещата:

В петък екипа представи на технически преглед автомобила в посочения от организатора график.

В събота всичко беше готово за старт. Поради липса на линейка, началото на първия манш бе забавен с около 40 мин., което в последствие доведе до отменяне на третия манш от официалната тренировка, което се оказа, че е най-големия ни проблем.

В първия тренировъчен манш всичко мина добре, финал с второ време в х2.

Във втория тренировъчен манш, поради изхвърлени камъни по трасето от предходните автомобили, се получава удар в камък , в следствие на което временно отказва електрониката за управление хидравликата на кормилото. За щастие всичко се възстановява след няколко минути и по автомобила няма никакви проблеми.

В този момент съобщиха от ръководството на състезаниято за отлагането на трети машн.

В 15.00 часа започна и самото състезание. Гетов се движеше до момента 12 в общото подреждане на всички автомобили. На около 1/3 от дистанцията на трасето, колата блокира на трета скорост и Гетов е принуден да се повози до финала, за да запише време от 5,26,48

В същото време спечелилият първото място в х2 - Цветомир Русев дава време от 4,45,48.

С бърза намеса на механиците, проблема е отстранен моментално и колата е готова старт.

Във втория манш Гетов дава време от 4,42,26, което е по-слабо едва с  0.640 от времето на първия - Русев - 4,41,52.

Като се има предвид, че всички пилоти подобряват времената си със около 4-5 секунди във второто изкачване, спокойно може да се каже, че ако се беше състоял третия манш на тренировките и проблема беше останал за тренировките, то спокойно Гетов имаше шанса да заеме и първата позиция в състезанието, но... малшанс. Борбата продължава напред.

С така постигнатите 5 точки в Своге и общо 11 за шампионата, до момента Гетов заема второ място в годишното класиране, като първото място се споделя от К.Величков и К.Йорданов които имат по 16 точки. Трети е Цветомир Русев с 10 точки.